FALLOUT 2

Válka. Válka je vždy stejná...
Vault
Postavy
Města
Příběh
Série
Tituly
Zbraně
Stařešina Je vůdkyní kmene a také hlavou celého Arroya. Právě ona vás bude instruovat k nalezení G.E.C.K.u a záchraně vaší vesnice. Moc si s ní nepokecáte, prostě vám dá jen polopatisticky instrukce k nalezení Vica (obchodníka), který možná ví, kde je Vault 13 a to je tak vše, změna nenastane ani v Enklávě, kde je po vydrancování vesnice odvedena se všemi jejími obyvateli, opět následuje jen polopatistické sdělení instrukcí.propracovanější.

Frank Horrigan Velitel speciálních jednotek Spojených Států Amerických neboli pěknej parchant. Tohle je závěrečný padouch, nepočítejte s moc dlouhým pokecem, prostě nemáte jinou možnost než jej odstřelit (já teda alespoň na jinou nepřišel), má 999 HB, což je rozhodně nejvíc ze všech postav ve hře, navíc má proklatě silnej plasmovej kanón a k tomu ještě pěknou "kudličku" se kterou by byl schopen rozpárat i Deathclawa než bys řekl brahmin.

Hakunin Setkáte se s ním v Arroyu, kousek od stanu Starší. Hakunin je kmenovým šamanem a soudě podle přízvuku je buď padlej na hlavu nebo z jiné zěme. Jeho hlásek je velice uklidňující a stimulující, ale všeho moc škodí, docela se s ním dá i pokecat, ale pořád je to slabota. Co se týče jeho vizáže, těžko říct, slyšel jsem, že šamani na sebe navlékají spoustu blbostí, ale tohle? V průběhu vaší cesty bude vstupovat do vašich snů a naléhat na vás, aby jste našli G.E.C.K.
Harrold Starý známí z prvního dílu je zpět a tentokráte už není v tak ubohém postavení. Ghoulové z Gecka si jej velice váží a on pozorně dohlíží na chod jejich elektrárny. Od posledního setkání se moc nerozpadl, je vidět, že ghoulové mají přece jen větší odolnost než Michael Jackson :) Na druhou stranu odolnost proti nemocem je mizerná, protože svůj tuberácký kašel si zachoval. Harrolda jsem si v prvním dílu oblíbil, tady už trochu pokulhává.
Linette První naprosto normální mluvená postava, se kterou se setkáte. Nemá na sobě žádné kosti ani nemluví hatlamatilkou. O pohlaví se dá celkem diskutovat, nebýt toho hlasu, skoro bych řek, že je to chlap. Lynnete je na jednu stranu docela zlý člověk, lépe řečeno rasistka, protože se jí nelíbí vedlejší ghoulská osada, pro její zničení je schopná obětovat cokoliv, ale na druhou stranu se jí ani nedá divit.
Marcus Konečně máte možnost si do party vzít i supermutanta a to ne jentak ledajakého! Je to šerif z Broken Hills a se zbraněmi mu to jde opravdu skvěle. Tuhletu postavu budete milovat a nenávidět zároveň, protože při své ničivé síle vám bude dobrým partnerem, ovšem na druhou stranu bude střílet i přes vás a pokud mu dáte do ruky Bozar… no co vám budu povídat. Marcuse nejde získat jen tak, musíte splnit několik úkolů a musíte mít kladnou karmu.
Myron Vynálezce JETu, když mi prozradil, z čeho je okamžitě jsem vyprázdnil inventář od všech brahniních sraček, fuj, z toho že se vyrábějí drogy? Myron je "fešák" furt by někoho vojížděl, prostě je to rozmazlenej fracek, co si myslí, že mu patří svět. Můžete jej vzít s sebou, v boji stojí docela za dvě věci, ale jde naproto s jakoukoliv postavou a neplete se pod nohy, ale když ho chcete někde nechat, tak začne skoro bulet (bojí se být sám).
Sulik Je veselá kopa, i když si to neuvědomuje. Jeho srandovní výslovnost a imaginární průvodce (dědek Kostěj), s něho dělají zajímavou postavu, kterou se nevyplatí jen tak přeskočit bez důkladného prokecnutí. Je to první postava, kterou si můžete najmout do party, v začátcích je velmi dobrý, ale časem se tak moc nevyplatí, protože umí bojovat zbraněmi na blízko, teprve po získání superkladiva je s něj dobrý parťák.
Tandi S ní jsme se mohli setkat již v prvním díle, tam to ovšem bylo jen mladé nevyzrálé děvče. Nyní je z ní stará moudrá žena (bába). Její moc je závratná, je totiž prezidentkou NCR- postapokalyptického státu vystavěného na pilířích bývalých demokratických pravidel, tady alespoň se to tvrdí (celá NCR připomíná policejní stát). Velmi dobře si pamatuje zakladatele, tvrdí, že jí zachránil život.
Prezident Richardson Pěknej parchant, to vám teda řeknu. Tohodle velkého amerického vlastence nepřesvědčíte ani s tikající atomovkou, aby přerušil projekt a raději žil v míru s ostatními lidmi. U sebe má prezidentskou kartu, díky které můžete nahodit bezpečnostní systém a tím si pomoct v závěrečném souboji, ale jak ji získat že? Proti FEV je naočkován, takže nikdy nezemře, ale chemikálie ze superstimpaků mu zrovna dobře nedělají.