FALLOUT 2

Válka. Válka je vždy stejná...
Vault
Postavy
Města
Příběh
Série
Tituly
Zbraně

Válka. Válka je vždycky stejná.

Římané vedli války kvůli bohatství a čerstvým otrokům. Španělsko vybudovalo své impérium díky své touze po zlatu a nových územích. Hitler vybudoval ze zničeného Německa ekonomickou supervelmoc.

Ale válka zůstala pořád stejná.

V 21. století se vedly války o zbytky vytěžitelných surovin. Ale tentokrát byla válečná kořist zároveň i jejími zbraněmi. Ropa a uran.Kvůli těmto zdrojům Čína obsadila Aljašku, Američané anektovali Kanadu, Evropské společenství se rozpadlo na rozhádané, hašteřící se národní celky, usilující o ovládnutí zbývajících pozemských zdrojů.

V roce 2077 se znovu rozhořely plameny světové války.

Ve dvou krutých hodinách se většina planety proměnila ve spáleniště a z dusivého popela nukleární zkázy začala o místo na slunci bojovat nová civilizace. Nemnoha šťastlivcům se podařilo dosáhnout relativního bezpečí obřích podzemních Vaultů.Tvoje rodina spolu s několika ostatními vyhledala Vault Třináct.Bezpečně uvězněny za masivní branou Vaultu, pod masou neprodyšného kamene, celé generace žily bez potuchy o vnějším světě.

Ale to všechno se má brzy změnit.

 

Jaderná válka - je druh vojenského konfliktu, ve kterém by došlo k hromadnému nasazení jaderných či termonukleárních zbraní. Předpokládá se, že vypuknutí jaderné války by vedlo k obrovským ztrátám jak na lidských životech, tak i na materiálu a potenciálně by mohla mít za následek zničení celé lidské civilizace či planety díky následnému stavu zvanému nukleární zima.

Celkový počet jaderných hlavic jde přes několik desetitisíců. Během historie lidstva byly ve válce použity pouze dvě jaderné bomby, které byly svrženy během II. světové války na japonská města Nagasaki a Hirošimu. Od té doby se podařilo vyvinout jaderné zbraně i dalším státům. K dalšímu nasazení těchto zbraní již nedošlo, i když se lidstvo od dob prvního použití atomové bomby již několikrát ocitlo na pokraji jaderné války mezi USA a Sovětským svazem. Jedna z největších krizí byla během tzv. Kubánské krize, kdy se Sověti pokusili rozmístit nosiče s jadernými hlavicemi na Kubě.