FALLOUT 2

Válka. Válka je vždy stejná...
Vault
Postavy
Města
Příběh
Série
Tituly
Zbraně

Město - je sídelní geograficky vymezený útvar, pro který je charakteristický soubor znaků, jež jej odlišuje od vesnice. Jsou to především relativní velikost ve srovnání s vesnicemi, vysoká hustota osídlení, kompaktnost a koncentrace zástavby, typická demografická, sociální a profesní struktura obyvatel (obvykle nepracují v zemědělství, ale naopak v obchodu, průmyslu, službách) a poskytování správních, vzdělávacích, obchodních a kulturních funkcí pro širší okolí.

Pro město je také specifický městský způsob života, který je na rozdíl od venkovského více neosobní, anonymní a účelový. Obyvatelům měst klesá počet osobních vztahů a sociálních kontaktů, naopak roste počet profesionálních vztahů a fyzických kontaktů. Ve městech se také proto koncentrují sociálně patologické jevy jako zločinnost, prostituce, závislosti nebo rozpady manželství.

 

 

 

Arrayo Malá vesnička na západním pobřeží Severní Ameriky. Založil ji sám veliký zakladatel společně s několika lidmi, kteří se k němu přidali po zničení Vůdce. Žije poklidným životem, okolím neobtěžována, je občas do tamních končin zabloudí nějaký obchodník. Z hlediska obrany je na tom velice dobře - je do ní jen jediná přístupová cesta a to přes veliký kaňon, pokud tedy dojde k napadení, stačí jen uvolnit most a vesnice je ochráněna. Obyvatelé se živí převážně zemědělstvím a lovem, ale rok od roku je méně a méně úrody přibývá nemocí a zvířat je nedostatek, jedinou záchranou je GECK, který má váš hrdina, vyvolený, nalézt.

Bandité Základna nájezdníků útočících na Vault City je velmi dobře bráněna, cestou do nitra jeskynního komplexu narazíte na spoustu nášlapných pastí a propadlišť, kterými se dostanete mezi houfy škorpiónů. Uvnitř základny narazíte na tvrdý odpor nájezdníků, pokud se vám je podaří porazit, můžete použít známky tří kapitánů k otevření sejfu, ve kterém naleznete důkazy o spolupráci nájezdníků s Bishopovou rodinou.

Broken Hills Město, kde žijí vedle sebe snad všechny inteligentní rasy Falloutu (vyjma Deathclawů). Najdete tu Ghouly, Lidi i supermutanty. Samozřejmě, že ne všem se toto soužití líbí, uvnitř města existuje hnutí, které usiluje o zničení supermutantů, je městu velkou přítěží, ale na jejich zatčení chybý důkazy. Město žije z těžby uranové rudy, kterou zásobuje jaderný reaktor v Gecku - k velké nelibosti Vault City. Městu šéfuje šerif Marcus, velice silný a inteligentní suprmutant, který je rovněž spoluzakladatelem Broken Hills. Když na něj budete hodní, poví vám celý svůj příběh a možná se k vám i přidá.

Den Kdo alespoň jednou neochutnal JET nemá v Denu co pohledávat. Město je plné zničených feťáků, kteří by za špetku JETu prodali i vlastní duši, najdete tu i cech otrokářů, před kterými se musí mít každý na pozoru. Den dělá čest svému jménu, je to doupě všemožných kriminálních živlů, barů a kasin i když ne tak velkých jako v New Renu. I přes svou drsnou tvář tu sem tam narazíte na slušný podnik, jakým je např Mom´s Dinner nebo Beckyn Bar. K dětem v tomto městě se silně doporučuje nepřibližovat, neboť vás dokážou velice rychle odlehčit o pár drobných.

Gecko Město ghoulů, i tak by se dalo Gecko nazvat. Mohlo by žít klidně, nebýt jedné věci - jaderného reaktoru uvnitř města. Jeho blízkost k Vault City je trnem v oku tamním představitelům, zvlášť když má poruchu na chladícím systému a rozptyluje radiaci do okolí. Uvnitř města najdete jen pár užitečných stavení, jediný neghoulský obyvatel není moc upovídaný, ale po bližší m ohledání města a sestoupení do podzemí objevíte skryté hnutí obrozenců. Nebylo by to tak zajímavé nebýt jejich vůdce - obří inteligentní krysy. Tito Ghoulové chtějí žít v míru, ale zatím jim v tom okolnosti brání, pomůže jim někdo?

Klamath Malé lovecké městečko, většinu obyvatel tvoří lovci geckonů, živících se prodejem jejich kůží. Ve městě najdete i dva bary a místní lázně, kde se můžete dokonce nechat umýt vodou ! Ve městě se děje spousta nevysvětlitelných úkazů - lidé tvrdí, že nedaleko přistálo UFO, z nedalekého kaňonu se ozývají strašidelné zvuky, mizejí brahmini a ještě ke všemu se zde přemnožily krysy. I přes tyto zkazy nechce město nikdo opustit, protože je zlatou žílou všech lovců, geckonů totiž vůbec neubývá. Jeden z lovců tvrdil, že ví odkud pochází, ale při hledání jejich líhně se ztratil a dodnes nebyl nalezen.

Modoc Je typickým farmářským městem. Najdete tu spoustu farmářů pěstujících zmutované plodiny a chovající brahminy. Město ale postihla veliká sucha, vody je kritický nedostatek a tak město strádá, obchodníci odjíždějí a rok od roku je menší úroda. Obyvatelé mají strach z blízké farmy duchů, kolují pověsti, že tam v noci chodí podivné světélkující přízraky a na kůlech okolo farmy jsou nabodáni lidé jako výstraha všem, kdo by chtěli na farmu vstoupit.

Navarro Je vojenská základna USA, určená pro tankování vertibirdů. Vládne tu přísná vojenská disciplína, všichni vojáci musí nosit těžké zbroje a jsou vybaveni silnými zbraněmi. Frontální útok by byl sebevraždou, naštěstí do základny vede několik tajných cest a navíc základna potřebuje rekruty, takže při znalosti hesla se dá dovnitř dostat i přes hlavní bránu (jde to i bez něj). Před základnou je čerpací stanice, její majitel je jedním z vojáků Enklávy a jeho úkolem je prověřovat nové rekruty, nesnažte se v něm vzbudit sebemenší podezření, raději před ním dělejte hlupáka, jinak se vám zle povede.

NCR - New California Republic - hlavní město nové kalifornské republiky (dříve Shady Sands). Malinké městečko z prvního dílu se poněkud rozrostlo a zmodernizovalo. Nazval bych jej policejním státem, protože doslova na ka˛dém rohu zde najdete policisty, kteřk nedočkavě drží ruku na spoušti své Panchor Jackhammer čekajíce až provedete něco co hodní chlapci opravdu nedělají. Uvnitř města nesmíte vytáhnout zbraně (ani vaši spolubojovníci), jinak na vás tito modří hajzlíci začnou bez váhání střílet. Město má problémy s usedlíky ve Vaultu 15, kteří brání jeho využití ve prospěch NCR, zatím s nimi nikdo nedokázal navázat kontakt, vypadáto, že problém půjde vyřešit jen vojenskou silou.

New Reno Ráj všech povalečů, gangsterů, zlodějů, feťáků a hazardních hráčů. Není nic, co by jste v New Renu nenašli, každý pán si tu může užít za pár šupů v bordelu slečny Kitty, každý na ulici má sebou pár dávek jetu a kasína tu rostou jak atomový hřiby v Černobylu. Je to největší ráj pro zlé charaktery, většina qestů, které zde obdržíte, je pro ně jak dělaná, dokonce se můžete stát členy místních gangsterských rodin. Najdete tu i pár možností, jak si vylepšit postavu - zápasy v boxerském ringu, hlasový modul, důležitou postavou je i týpek, kterej vám zadara upgraduje jakoukoliv zbraň.

Redding Horníci a zlato, tyto dvě slova by bohatě stačily k popisu Reddingu. Tohle městečko mi nikdy k srdci nepřirostlo, podle mě je to asi nejnudnější město v celém Falloutu, hru jsem dohrál 15x, ale jen jednou jsem v Reddingu splnil všechny qesty (lépe řečeno alespoň jeden). Takže co ve městě najdete? Nic-moc, jen se tu můžete nechat najmout do karavany, projít pár kasin a setkat se z jedním roztomilým tvorečkem, který by jako z oka vypadl vetřelci, ale jmenuje se Wanamingo. Pokud máte tak 10-tý level, zajděte za místním šerifem, dá vám pár úkolů.

San Francisco Nejvyspělejší město ve Falloutu 2. Seženete zde snad úplně vše, jakoukoliv zbraň, brnění nebo knihu, prostě vše na co si vzpomenete. Pokud jste závislí na JETu, stačí jen zajít do tankeru a od jednoho z obchodníků koupit protilátku. Ve městě má základnu i Bratrstvo oceli, do kterého se můžete přidat, splníte-li i jeden těžký úkol. Do San Francisca se podíváte, až na poměrně vysoké úrovni, takže zde narazíte na velice záludné qesty, ohodnocené velice slušným počtem zkušeností. Každý správný Vyvolený ví, že delší pobyt v San Franciscu doporučují 4 z 5 Fallout maniaků

Vault 15 Ti, kteří byli ve vaultu 15 i v prvním dílu asi na první pohled udiví, jak mohla za těch 70 let vyrůst u vstupu pěkně vysoká skalní stěna. Není to ale jediná věc, co vás zaujme - asi jste podívali i dovnitř že? Kde se vzal výtah a jak se dovnitř dostala vlečka, řešit nebudeme, ale jak se podařilo líným banditům uklidit tuny šutrů a zprovoznit počítače by mě opravdu velice zajímalo. Jinak je Vault 15 celkem nezajímavým místem, kde si můžete trochu procvičit mušku.

Vault City Nejhloupější město na světě - to je podle mého názoru Vault City. Buď jsou jeho obyvatelé moc hrdí na svůj původ nebo jsou prostě blbí. Otroky nazývají sluhy, i když vpodstatě dělají tu samou práci, rozmnožují se jen na povolení a klidně přihlížejí, jak jim radioaktivní voda z Gecka osvěcuje vodu. Městu dochází energie, generátor ve vaultu pracuje na plný výkon a město potřebuje novou energii. Místo aby pomohli Ghoulům opravit elektrárnu, která by uživila 100 takových měst, tak přemýšlejí, jak ji zničit.

Vojenská báze V prvním dílu Falloutu se tu rodili mutanti, nejinak je tomu i v dílu druhém, ovšem s tím rozdílem, že nyní je základna poněkud v horším stavu. Před několika měsíci opuštěnou základnu nalezli vojáci Enklávy, odkryly vchod a začali těžební práce. Kolem místa vyrostlo stanové městečko, každý den otroci těžili sutiny a posouvali se do nitra základny. Tento postup by každého za chvíli přivedl do hrobu, nikdo nevydrží takovou námahu, ale výkony dělníků se neustále zvyšovali a oni stále sílili. Pár dní potom, co jeden z vědců objevil jakýsi neznámí vzorek viru, se z dolních šachet ozvaly strašné výkřiky a spojení s nimi bylo ztraceno.